0

“Vivaldissimo”/Krzysztof Meisinger & Poland baROCK — ODWOŁANY!!!

22 marca 2020 17:00 (niedziela)

Cykl: X FESTIWAL OPER BAROKOWYCH

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Krzysztof Meisinger – gitara romantyczna

Anna Iberszer – tancerka flamenco

Orkiestra Barokowa Poland baROCK:
Katarzyna Kmieciak – skrzypce
Marta Michalak – skrzypce
Ewa Pilarska – viola
Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa
Marcin Bajon – violone
Maciej Kończak – gitara barokowa
Natalia Hyżak – klawesyn
Henryk Kasperczak – teorba/lutnia

Muzyka barokowa nie jedno ma imię, a jej piękno polega na mnogości odczytów i interpretacji. Autorem sensacyjnego, budzącego emocje zarówno wśród krytyków jak i melomanów projektu „Vivaldissimo” jest wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger.

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Program koncertu Krzysztofa Meisingera i założonej przez niego w 2018 roku orkiestry barokowej Poland baROCK będzie przekrojem lutniowych koncertów barokowych wykonywanych na instrumentach z epoki (gitara romantyczna jako instrument solowy) – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. „Aria na strunie G” J.S. Bacha.

Krzysztof Meisinger to gitarzysta, którego światowa krytyka uznaje za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero i Piotra Anderszewskiego. Muzyk występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie – od Tokio po Los Angeles i Buenos Aires (Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Théâtre du Palais-Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmünster w Zurychu), dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin i Academy of St Martin in the Fields. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej (2014) zwieńczyła wielominutowa owacja, a album „Melodia Sentimental” nagrany w legendarnym londyńskim Abbey Road Studio uzyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej. To koncert, którego nie można przegapić!

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast