0

Jazz z MACV: Marcin Masecki

30 października 2020 19:00 (piątek)

Cykl: Jazz z MACV

KONCERT  |  Basen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6

Wykonawcy:

Marcin Masecki – pianoforte / kierownictwo muzyczne

Musicae Antiquae Collegium Varsoviense:

Skrzypce I
Radosław Kamieniarz – koncertmistrz
Maria Papuzińska-Uss
Katarzyna Szewczyk
Klaudia Matlak
Agata Habera

Skrzypce II
Anna Jóźwiak-Kłosiewicz – lider
Mateusz Małecki
Karolina Habało
Katarzyna Cendlak

Altówki
Marcin Stefaniuk – lider
Anna Wieczorek
Anna Stankiewicz

Wiolonczele
Jakub Kościukiewicz – koncertmistrz
Katarzyna Cichoń
Anna Cierpisz

Kontrabas
Stanisław Smołka

Flety
Małgorzata Wojciechowska
Karolina Zych

Oboje
Marek Niewiedział
Jan Hutek

Fagoty
Szymon Józefowski
Maciej Snarski

Rogi
Dominika Stencel

Trąbki
Michał Gidziński
Jacek Brzózka

Perkusja
Jarosław Kopeć

W programie:

Jan Sebastian Bach – Koncert E-dur BWV 1053 (18’)

Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert c-moll Wq 43/4 (12’)

Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert C-dur nr 13 K.415 (20′)

Performing parts based on the critical edition Carl Philipp Emanuel Bach: The Complete Works (www.cpebach.org) were made available by the publisher, the Packard Humanities Institute of Los Altos, California.

Partie orkiestrowe przygotowane na podstawie wydania krytycznego Carla Philippa Emanuela Bacha: The Complete Works (www.cpebach.org) zostały udostępnione przez wydawcę, Packard Humanities Institute of Los Altos w Kalifornii.


„Jazz z MACV” to cykl koncertów Warszawskiej Opery Kameralnej, podczas których łączą się różne muzyczne tradycje, estetyki, wrażliwości artystów.

Marcin Masecki – grający i tworzący jazz, muzykę klasyczną, eksperymentalną – wystąpi w cyklu „Jazz z MACV” na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej w najbliższy piątek i sobotę o 19.00. Pianista, kompozytor, aranżer jest jednym z najbardziej oryginalnych muzyków, występujących z repertuarem klasycznym, ale też popowym. Jego edukacja muzyczna od początku polegała na studiowaniu oraz graniu i klasyki, i jazzu. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie do Polski związał się ze sceną muzyki alternatywnej, a jednocześnie wciąż rozwijał się jako jazzman. W 2005 roku otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal podczas Miedzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie. Nagrywał albumy solowe, płyty z formacją Paristetris, grywał też koncerty z repertuarem klasycznym. Bach w jego repertuarze zajmuje szczególne miejsce – w 2012 roku nagrał bachowskie fugi na dyktafonie taśmowym, a wykonał je na zabytkowym fortepianie Steinway swojej babci, który specjalnie przestroił, by zniszczyć jego doskonałe brzmienie.
Podczas dwóch koncertów w Basenie Artystycznym Marcin Masecki wraz z Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha, Carla Philippa Emanuela Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Brzmienie zespołu instrumentów dawnych MACV połączy się z wyjątkowymi interpretacjami Marcina Maseckiego.

„Jazz z MACV: Marcin Masecki”, 30 października, 31 października, 19.00, Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast