0

“Jazz Sebastian Bach”/Andrzej Jagodziński Trio, Agnieszka Wilczyńska i MACV

18 września 2020 19:00 (piątek)

Cykl: Jazz z MACV

KONCERT  |  Basen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6

Andrzej Jagodziński Trio:
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – perkusja

Agnieszka Wilczyńska – śpiew

Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Marcin Sompoliński – kierownictwo muzyczne

 

Utwory Jana Sebastiana Bacha w jazzowych opracowaniach Andrzeja Jagodzińskiego

Zapraszamy na koncert, będący swoistą muzyczną fuzją: instrumentalna i oratoryjna muzyka Mistrza Baroku zaprezentowana przez Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, orkiestrę specjalizującą się w wykonawstwie historycznie poinformowanym, podała rękę dźwiękom jazzu w wykonaniu fenomenalnego tria Andrzeja Jagodzińskiego. Czy to udane połączenie? Czy w ogóle możliwe? O tym przekonają się Państwo już dziś wieczorem. 

Andrzej Jagodziński, mistrz fortepianu wraz z Adamem Cegielskim (kontrabas) i Czesławem „Małym” Bartkowskim (perkusja), tworzący Andrzej Jagodziński Trio to formacja rozpoznawalna na całym świecie. Kamieniem milowym na drodze do sławy stał się dla nich album „Chopin”, nagrany w 1993 roku i obsypany laurami – w tym Fryderykiem (1994). Album określił nie tylko ich pozycję w muzyce jako interpretatorów mistrzowskiej transkrypcji, ale wyznaczył poziom takiego grania w Polsce (i nie tylko), któremu trudno dorównać.

 

Muzykom towarzyszyć będzie ceniona wokalistka jazzowa, Agnieszka Wilczyńska, od lat współpracująca z Andrzej Jagodziński Trio. 

Koncert poprowadzi wybitny dyrygent, specjalista od muzyki Baroku, Marcin Sompoliński.

Udział tak wybitnych Artystów gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz znakomity poziom wykonania. Zapraszamy na spotkanie z klasyką w nowatorskim ujęciu.

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast