0

“Dziadek do orzechów” Piotr Czajkowski – ODWOŁANY!!!

15 grudnia 2020 19:00 (wtorek)

BALET  |  Basen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6

Reżyseria i choreografia: Jacek Tyski
Scenografia: Katarzyna Gabrat-Szymańska
Kostiumy: Marcin Łobacz

Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Asystent choreografa: Magdalena Ciechowicz
Multimedia: Piotr Bednarczyk

Kierownik produkcji: Anika Idczak
Inspicjent: Maria Grąbkowska

TANCERZE
soliści:
Klara – Remy Lamping
Generał / Książę  – Beniamin Citkowski
Drosselmayer – Marek Zajączkowski / Marcin Krajewski
Królowa kwiatów / Laleczka – Jennifer Rivera-Lara
Jaś/ Rycerzyk – Cezary Wąsik
Królowa Myszy – Christina Janusz

zespół taneczny:
Aleksandra Pawluczuk, Paulina Wojtkowska, Mateusz Sobczak, Krzysztof Łuczak, Jacek Foltyn, Natalia Jóźwiak, Klaudia Janicka, Julia Witczak, Eliza Popielecka, Viviana Zajączkowska, Izabela Zabłocka, Magdalena Tandek, Christina Janusz

Opowieść o czasie Bożego Narodzenia, marzeniach, dzieciństwie – „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego dla każdego zespołu jest wyzwaniem.
Znamy książki z opowieścią E. T. A. Hoffmanna, realizacje filmowe – między innymi Andrieja Konczałowskiego, muzykę Czajkowskiego, która przenosi w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkie elementy tej popularnej historii wydają się znajome, a jednak przedstawienia na jej podstawie za każdym razem zaskakują – dzięki twórcom.

W Warszawskiej Operze Kameralnej reżyserem spektaklu i autorem choreografii jest Jacek Tyski. Scenografię – zawsze w „Dziadku do orzechów” niezwykle ważną, budującą baśniowy świat – stworzyła Katarzyna Gabrat-Szymańska, a kostiumy – nagradzany młody projektant, na co dzień pracujący w Londynie, Marcin Łobacz.

Główną rolę – Klary, która prowadzi widzów przez bożonarodzeniową opowieść – kreuje zdolna młoda tancerka Hanna Szychowicz.
Ten spektakl uruchomi w widzach dziecięcą wyobraźnię, wzruszy, opowiadając o – jak pisał E. T. A. Hoffmann – „krainie, pełnej błyszczących lasów gwiazdkowych, przezroczystych pałaców marcepanowych, słowem, najpiękniejszych i najcudowniejszych rzeczy, które się widzi, jeśli się patrzeć umie”.

 

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast