0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

12 lipca 2018 17:30 (czwartek)

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), al. Solidarności 76b

Halina Dubitskaya sopran
Tomasz Piluchowski tenor
Violetta Łabanow fortepian

 

W programie:
pieśni i arie

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

 

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja, aby posłuchać Mozartowskich arii, duetów i pieśni w atmosferze nieco już zapomnianego kameralnego muzykowania przy akompaniamencie fortepianu. Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji. Dla niektórych będzie to samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, zaś dla oczekujących na operowy spektakl będzie to chwila na łagodne zaadaptowanie się do Mozartowskiej frazy i spokojne wejście w świat muzyki…

 

Halina Dubitskaya – jeden z największych talentów śpiewaczych młodego pokolenia, laureatka koncertów, artystka z jednakową swobodą porusza się w w obrębie oper (w tym Wolfganga Amadeusza Mozarta), jak i świecie operetkowym (dzieła rodziny Straussów). Nad rozwojem artystycznym śpiewaczki pieczę sprawują: dr hab. Eugenia Rozlach i prof. Jadwiga Rappé z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Tomasz Piluchowski – zdobywca licznych laurów, tenor o szerokim spectrum estetycznym: od oratoryjnej muzyki barokowej po dzieła współczesne. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2007).

Laureat Internationaler Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Ma w repertuarze partie w operach Bizeta, Czajkowskiego, Donizettiego, Haydna, Masseneta, Moniuszki, Mozarta, Pendereckiego, Pucciniego, Smetany, Verdiego, a także w operetkach i musicalach J. Straussa, Lehara, Bernsteina, Bocka/Steina i in. Dysponuje również bogatym repertuarem oratoryjnym, pieśniarskim i kameralnym.

Współpracuje ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Tadeuszem Kozłowskim, Andriyem Yurkevychem, Keri-Lynn Wilson, Miguelem Gomezem-Martinezem, Carlo Montanaro, Markiem Mosiem, Łukaszem Borowiczem, Tomaszem Tokarczykiem, Jakubem Chrenowiczem), orkiestrami (m.in. z Sinfonią Varsovią oraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej) i reżyserami (m.in. Keithem Warnerem, Mają Kleczewską, Maciejem Prusem, Krzysztofem Garbaczewskim, Mariuszem Trelińskim, Jerzym Gruzą, Jitką Stokalską, Emilem Wesołowskim, Igorem Gorzkowskim). Bierze udział w koncertach i festiwalach w Polsce, występując m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Filharmoniach Poznańskiej, Łódzkiej i Lubelskiej, czy podczas Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, a także za granicą: na Węgrzech, w Estonii, Niemczech, Austrii, na Ukrainie i Białorusi.

Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną i Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

 

 

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast