0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

11 lipca 2018 17:30 (środa)

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), Al. Solidarności 76b

 

Karolina Róża Kowalczyk sopran
Andrzej Lenart tenor
Aleksander Teliga fortepian

 

W programie:
pieśni i arie

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

 

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja, aby posłuchać Mozartowskich arii, duetów i pieśni w atmosferze nieco już zapomnianego kameralnego muzykowania przy akompaniamencie fortepianu. Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji. Dla niektórych będzie to samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, zaś dla oczekujących na operowy spektakl będzie to chwila na łagodne zaadaptowanie się do Mozartowskiej frazy i spokojne wejście w świat muzyki…

 

Karolina Róża Kowalczyk – jeden z najciekawszych sopranów młodego pokolenia na polskiej scenie operowej, znakomicie wypada również w pieśniach, w szczególności w repertuarze moniuszkowskim. Występuje na scenach operowych na terenie całej Polski, bierze również udział w recitalach, w czasie których wraz z Jolantą Pszczółkowską-Pawlik interpretują pieśni Stanisława Moniuszki. Świetnie znana bywalcom Festiwalu Mozartowskiego.

Andrzej Lenart – finalista  V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, związany z Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie, swobodnie interpretuje klasyczne arie jak i repertuar operetkowy.

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast