0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

07 lipca 2018 17:30 (sobota)

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), al. Solidarności 76b

Obejrzyj zaproszenie od artysty – Cafe Mozart Zaproszenie Hubert Walawski

 

Maria Domżał sopran
Hubert Walawski
tenor
Mirosław Feldgebel fortepian

 

W programie:
pieśni i arie

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

 

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja, aby posłuchać Mozartowskich arii, duetów i pieśni w atmosferze nieco już zapomnianego kameralnego muzykowania przy akompaniamencie fortepianu. Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji. Dla niektórych będzie to samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, zaś dla oczekujących na operowy spektakl będzie to chwila na łagodne zaadaptowanie się do Mozartowskiej frazy i spokojne wejście w świat muzyki…

 

Maria Domżał urodziła się w Berlinie. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu dra hab. Jarosława Bręka. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Fiorenzę Cossotto, prof. Karolę Theill czy prof. Julię Kaufmann.

W latach 1997-1999 była związana z Chor der Sankt Hedwigs-Kathedrale w Berlinie, a w latach 2003-2007 z Chórem Dziewczęcym „Skowronki” prowadzonym przez Alicję Szelugę.

Jest laureatką 3. Nagrody oraz Nagrody Specjalnej na Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach (2016) oraz Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Reszków w Częstochowie (2015).

Brała udział w licznych produkcjach muzycznych, występując m.in. w Teatrze Wielkim i Teatrze Polskim w Poznaniu czy Operze Nova w Bydgoszczy, pod batutą takich dyrygentów, jak Marcin Sompoliński, Adam Klocek czy Przemysław Neumann. W kwietniu 2015 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu w przedstawieniu Dziecko i czary Maurice’a Ravela. W marcu 2016 roku wystąpiła na gali operowej z Filharmonią Kaliską pod batutą Stanislava Usheva. W sezonie 2016/2017 występowała w Operze Śląskiej w Bytomiu.

 

Hubert Walawski – pochodzi z Krakowa. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dra Tomasza Zagórskiego.

Pierwsze kroki na scenie stawiał jeszcze w trakcie studiów, wcielając się w takie role, jak: Bougrelas („Ubu Rex” Krzysztofa Pendereckiego prezentowany w Operze Bałtyckiej w Gdańsku) i Bohater („The Angel of The Odd” Bruno Coliego wystawiony w Operze Poznańskiej).

Swoje umiejętności doskonalił jako uczestnik: I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu, Programu Kształcenia Młodych Talentów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Académie européenne de musique w ramach Festiwalu w Aix-en-Provance we Francji oraz kursów mistrzowskich pod okiem takich muzyków, jak: Wiesław Ochman, Stefania Toczyska, Izabela Kłosińska, Andrzej Dobber, Jan Ballarin, Linda Watson, Marius Vlad, David Syrus, Eyttan Passen, Ryszard Karczykowski.

W maju 2014 roku zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury, w kategorii najlepszy debiut śpiewaka, za rolę Bougrelasa. Jest również zdobywcą Nagrody Specjalnej Związku Artystów Scen Polskich na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie (2015). W 2017 roku został uhonorowany Stypendium Ryszarda Wagnera przez Towarzystwo Wagnerowskie w Chemnitz.

W latach 2014–2016 był członkiem studia operowego Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie, gdzie występował m.in. jako Tamino w spektaklu dla dzieci „Czarodziejski flet” , jako Belmonte w przygotowanym dla dzieci „Uprowadzeniu z Seraju”/ Der Opernbaukasten) czy jako Książę w światowej prapremierze opery „Królowa Śniegu” Mariusa Felixa Lange. Od sezonu artystycznego 2016/2017 Hubert Walawski jest solistą Opery w Chemnitz.

 

„Hubert Walawski […] młody, polski, pochodzący z Krakowa tenor, posiada świetliste, klarowne góry i piękny tenorowy głos, który rokuje największe nadzieje […]”. / Manfred Drescher  | deropernfreund.de

„Prawdziwie piękny głos słyszy się u Huberta Walawskiego w roli Posłańca”. / IOCO.de | Kultur im Netz Das Klassik Portal für Oper, Ballett, Operette und Musical

„Bohater grany jest […] przez tenora Huberta Walawskiego – w kuluarach szeptano, że od czasów Drabowicza nie było tak wspaniałego debiutu w poznańskiej Operze […]”.

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast