0

OPEROBUS – Wszystkie drogi prowadzą do WOK

OPEROBUS – Wszystkie drogi prowadzą do WOK

Warszawska Opera Kameralna od kwietnia 2018 r. do końca roku 2019 realizuje projekt „OPEROBUS – wszystkie drogi prowadzą do WOK” finansowany ze środków Województwa Marszałkowskiego.

W ramach projektu 20 pięćdziesięcioosobowych grup z obszaru całego woj. mazowieckiego (spoza Warszawy) będzie miało możliwość obejrzenia spektakli operowych wystawianych na deskach Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli dowieźć widzów i zaoferować im także bilety ze zniżką.

Oferta skierowana jest zarówno do widzów dorosłych jak i do dzieci i młodzieży. W roku 2018 były to następujące grupy: 

 – w dniu 7 października grupa z Brwinowa i okolicznych wsi obejrzała spektakl „Idomeneo, Re di Creta” W.A. Mozarta. W ramach projektu nawiązano współpracę z Domem Kultury w Brwinowie. 

 – 16 listopada w Teatrze WOK odbyła sie światowa prapremiera opery Stanisława Moniuszki „Die Schweizerhutte” oraz nowe wystawienie opery „Nocleg w Apeninach”. W ramach projektu spektakl obejrzała grupa 50 osób z Opinogóry i Ciechanowa. Dzieki temu wyjazdowi nawiązano współpracę między WOK, a Muzeum Romantyzmu w Opinogórze                                                  

– 18 listopada te same dwie jednoaktówki St. Moniuszki obejrzała 50-osobowa grupa z Żabiej Woli. WOK nawiązał współpracę z Domem Kultury w Żabiej Woli. 

– 6 grudnia dzieci z miejscowości Klwów (między Radomiem, a Tomaszowem Mazowieckim) uczestniczyły w warsztatach oraz premierowym spektaklu „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego w ramach edukacyjnego cyklu WOK oper dla dzieci OPERA ENTER. Nawiązano współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 w Klwowie. 

 – 7 grudnia dzieci z miejscowości Pionki (koło Kozienic) również obejrzały spektakl „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego i uczestniczyły w warsztatach na temat opery, które są elementem cyklu OPERA ENTER. 

Celem naszego projektu jest:

– wyrównywanie szans w dostępie do sztuki operowej mieszkańców Mazowsza,

– edukacja na temat sztuki operowej,

– integracja lokalnych społeczności poprzez wspólne uczestnictwo w kulturze

– upowszechnianie dorobku europejskiej i polskiej sztuki operowej.

Font Resize
Contrast