0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

12 lipca 2018 17:30 ( czwartek )

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), al. Solidarności 76b

Halina Dubitskaya sopran
Tomasz Piluchowski tenor
Violetta Łabanow fortepian

Halina Dubitskaya – jeden z największych talentów śpiewaczych młodego pokolenia, laureatka koncertów, artystka z jednakową swobodą porusza się w w obrębie oper (w tym Wolfganga Amadeusza Mozarta) jak i świecie operetkowym (dzieła rodziny Straussów). Nad rozwojem artystycznym śpiewaczki pieczę sprawują: dr hab. Eugenia Rozlach, prof. Jadwiga Rappé z Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tomasz Piluchowski – zdobywca licznych laurów, tenor o szerokim spectrum estetycznym: od oratoryjnej muzyki barokowej po dzieła współczesne. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2007). Laureat Internationales Gesangswettbewerbw Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Ma w repertuarze partie w operach m.in. Bizeta, Czajkowskiego, Donizettiego, Haydna, Masseneta, Moniuszki, Mozarta, Pendereckiego, Pucciniego, Smetany, Verdiego, a także w operetkach i musicalach J.Straussa, Lehara, Bernsteina, Bocka/Steina i in. Dysponuje również bogatym repertuarem oratoryjnym, pieśniarskim i kameralnym. Współpracuje ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Tadeusz Kozłowski, Andriy Yurkevych, Keri-Lynn Wilson, Miguel Gomez-Martinez, Carlo Montanaro, Marek Moś, Łukasz Borowicz, Tomasz Tokarczyk, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej ) i reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński,
Jerzy Gruza, Jitka Stokalska, Emil Wesołowski, Igor Gorzkowski). Bierze udział w koncertach i festiwalach w Polsce (m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonia Poznańska, Łódzka, Lubelska, Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju), a także za granicą; na Węgrzech, w Estonii, Niemczech, Austrii, na Ukrainie i Białorusi. Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną i Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

 

W programie:
pieśni i arie

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja aby posłuchać mozartowskich arii, duetów i pieśni, nierzadko świetnie znanych z operowych dzieł Salzburskiego mistrza w kameralnym wydaniu, śpiewaczego głosu z akompaniamentem fortepianu.

Dla jednych ma to być samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, możliwość obcowania z mozartowską, wokalną kameralistyką, gdy dla oczekujących na operowy spektakl, będzie to chwila wyciszenia, wejścia do świata muzyki.

Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji, w duchu …Cafè Mozart.

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast