0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

11 lipca 2018 17:30 ( środa )

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), Al. Solidarności 76b

Karolina Róża Kowalczyk sopran
Andrzej Lenart tenor
Aleksander Teliga fortepian

 

W programie:
pieśni i arie

Karolina Róża Kowalczyk – jeden z najciekawszych sopranów młodego pokolenia polskiej sceny operowej, znakomicie wypada również w pieśniach, w szczególności moniuszkowskim repertuarze. występuje na scenach operowych na terenie całej Polski, bierze również udział w recitalach, w czasie których wraz z Jolantą Pszczółkowską-Pawlik interpretują pieśni Stanisława Moniuszki. Świetnie znana melomanom, bywalcom Festiwalu Mozartowskiego.

Andrzej Lenart – Finalista  V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, związany z Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie, swobodnie interpretuje klasyczne arie jak i repertuar operetkowy.

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja aby posłuchać mozartowskich arii, duetów i pieśni, nierzadko świetnie znanych z operowych dzieł Salzburskiego mistrza w kameralnym wydaniu, śpiewaczego głosu z akompaniamentem fortepianu.

Dla jednych ma to być samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, możliwość obcowania z mozartowską, wokalną kameralistyką, gdy dla oczekujących na operowy spektakl, będzie to chwila wyciszenia, wejścia do świata muzyki.

Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji, w duchu …Cafè Mozart.

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast