0

CAFÉ MOZART │ MOZART W LETNIM NASTROJU – Pieśni i arie

10 lipca 2018 17:30 ( wtorek )

CAFÉ MOZART  |  Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej (Foyer), al. Solidarności 76b

Anna Mikołajczyk sopran
Dariusz Machej bas
Mirosław Feldgebel fortepian

 

W programie:
pieśni i arie

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed koncertem.
Bilet na spektakl w danym dniu upoważnia do zakupu wejściówki w cenie 2 złote.

Cafè Mozart

Cykl Cafè Mozart można śmiało nazwać najmłodszym dzieckiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Już sama nazwa cyklu zdaje się zdradzać wszystko. To wspaniała okazja aby posłuchać mozartowskich arii, duetów i pieśni, nierzadko świetnie znanych z operowych dzieł Salzburskiego mistrza w kameralnym wydaniu, śpiewaczego głosu z akompaniamentem fortepianu.

Dla jednych ma to być samoistny recital w urokliwej scenerii teatralnego foyer, możliwość obcowania z mozartowską, wokalną kameralistyką, gdy dla oczekujących na operowy spektakl, będzie to chwila wyciszenia, wejścia do świata muzyki.

Zgodnie z nazwą, ma to być spotkanie pozbawione ciężaru koncertu czy operowej prezentacji, w duchu …Cafè Mozart.

Anna Mikołajczyk sopran

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej. Czołowa solistka Warszawskiej opery Kameralnej. Wykonuje rozległy repertuar – od średniowiecznych pieśni świeckich, poprzez muzykę baroku i późniejszych epok, do współczesności włącznie. Zaśpiewała wiele pierwszoplanowych ról w Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Operze Wrocławskiej. Jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Ma w repertuarze m.in. partie: Micaela w Carmen G. Bizeta, Tatiana w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Eurydyka w Orfeuszu i Eurydyce Ch. W. Glucka, Galatea w Akis i Galatei G. F. Haendla, Dydona i Belinda w Dydonie i Eneaszu H. Purcella, Donna Anna w Don Giovannim W. A. Mozarta, Contessa w Weselu Figara W. A. Mozarta, Pamina w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Desdemona w Otellu G. Verdiego. Występowała pod batutą takich dyrygentów, jak: Mirosław J. Błaszczyk, Piotr Borkowski, José M. Florêncio, Paul Goodwin, Michał Klauza, Kazimierz Kord, Tadeusz Kozłowski, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Zsolt Nagy, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Charles Olivieri-Munroe, Wojciech Rajski, Marcin Sompoliński, Stefan Stuligrosz, Marek Štryncl, Roman Valek, Antoni Wit, Andryj Yurkevich. Dużo miejsca w swojej działalności koncertowej poświęca muzyce oratoryjno-kantatowej. Współpracuje z przedstawicielami tego nurtu (Jan Tomasz Adamus, Marc Coudle, Tadeusz Czechak, Agata Sapiecha, Marek Toporowski, Jacek Urbaniak, Jerzy Żak) oraz z zespołami i orkiestrami specjalizującymi się w wykonywaniu tego rodzaju muzyki. Jej repertuar obejmuje również muzykę późniejszych czasów, ze współczesną włącznie. Sami kompozytorzy, tacy jak Zygmunt Krauze, Paweł Łukaszewski, Stanisław Moryto czy Romuald Twardowski powierzają artystce wykonanie, często prawykonanie, swoich własnych utworów. W listopadzie 2011 r. w Paryżu odbyła się prapremiera opery Elżbiety Sikory Madame Curie, w której Anna Mikołajczyk zaśpiewała partię tytułową. W 2007 r. ukazała się solowa płyta (wyd. DUX), na której śpiewaczka wraz z pianistą Edwardem Wolaninem prezentuje pieśni Karola Szymanowskiego.

Dariusz Machej bas – osobiście rekomenduje Festiwal Mozartowski
Mirosław Feldgebel fortepian

 

  • Udostępnij
Font Resize
Contrast